TADHack PL FAQ

Czyli

Często zadawane pytania (i odpowiedzi) na temat TADHack PL

Q: Co to jest TADHack i jaki jest jego cel?

A: TADHack to hackathon czyli ‘maraton hakerski’ – spotkanie programistów podczas, którego dzielą się wiedzą i tworzą programy. Celem TADHack jest zrealizowanie pomysłu i zaprogramowanie go w postaci dowolnej aplikacji (na przykład desktop, Web lub mobilnej), która wykorzystuje funkcje telekomunikacyjne. Pomysły, które zostaną zrealizowane i zaprezentowane rywalizują o cenne nagrody.

Q: Kto może wziąć udział w TADHack Global?

A: TADHack jest otwarty dla wszystkich – uczestniczyć mogą hakerzy (= programiści), ludzie biznesu, projektanci, słowem każdy kto ma pomysł na aplikację wykorzystującą technologie (tele)komunikacyjne i chciałby się przekonać jak łatwo można dziś oprogramować funkcje ‘telco’ i jakie niesamowite możliwości to daje.

Q: Ile kosztuje uczestnictwo w TADHack?
A: Udział w TADHack jest całkowicie bezpłatny – wystarczy się zarejestrować. Podczas trwania imprezy zapewniamy uczestnikom napoje, przekąski oraz pizzę na lunch.
Q: Nie jestem programistą ‘telco’, dlaczego miałabym wziąć udział w TADHack, czego się dowiem?
A: TADHack koncentruje się na wykorzystaniu w aplikacjach typowych funkcjonalności telekomunikacyjnych, takich jak: nawiązywanie połączeń głosowych, przesyłanie wiadomości, zestawianie konferencji, identyfikowanie oraz ustalanie położenia użytkownika jak również realizacji płatności. Dowiesz się jak ludzie oraz urządzenia mogą wykorzystać twoją aplikację z dowolnego urządzenia w każdym miejscu na świecie, nawet ze starego telefonu z tarczą, który jest u twojej babci!
Q: Czy w TADHack mogą startować zespoły?
A: Jak najbardziej, zapraszamy do udziału zarówno indywidualnych uczestników jak również zespoły – w formularzu rejestracyjnym można zgłosić kilku członków zespołu.
Q: Co muszę zrobić żeby wziąć udział w TADHack Global?

A: Każdy uczestnik musi się zarejestrować przez formularz na stronie http://tadhack.com/2017/global/tadhack-warsaw/ (lider zespołu może zgłosić cały swój zespół).

Q: Kiedy odbywa się TADHack Global 2017? Jaki jest program imprezy?

A: TADHack Global 2017 – Warszawa odbywa się podczas weekendu 29 września i 1 października. Wydarzenie ma miejsce równocześnie (w ciągu dwóch weekendów) w 30 miastach. Szczegółowy program dla Warszawy jest dostępny na stronie http://tadhack.pro-ids.pl/agenda.

Q: Czy mogę uczestniczyć zdalnie w TADHack?

A: Tak, jest możliwe zdalne wzięcie udziału w hackthonie. Żeby dołączyć trzeba wykonać projekt (koniecznie wykorzystujący technologie sponsorów globalnych), nagrać ‚pitch’, czyli filmik z prezentacji projektu oraz zgłosić go przez globalną stronę tadhack.com (zgodnie z regulaminem). Dla zdalnych uczestników jest specjalny link do rejestracji: http://tadhack.com/2017/register-remote-entry/.

Uwaga: zdalne zgłoszenia walczą tylko o nagrody globalnych sponsorów (czyli nie biorą udziału w rywalizacji o: 1000 USD dla Warszawy.

Q: Jakie nagrody są przyznawane podczas TADHack Global 2017?

A: Została ufundowana globalna pula nagród pieniężnych – fundowanych przez sponsorów; dla osób uczestniczących w hackathonie w Warszawie przewidziano następujące nagrody:

  • Nagroda dedykowana dla projektów realizowanych w Warszawie – 1000 USD z puli globalnej (dla aplikacji wykorzystujących technologie globalnych sponsorów).

Pula nagród rośnie – zaglądaj na nasze strony żeby dowiedzieć się więcej!

Najlepsze projekty będą również oceniane przez globalne jury sponsorów i mają szanse na dodatkowe nagrody pieniężne z puli globalnej.

Q: Co mam zrobić żeby walczyć o nagrodę?

A: Realizowany projekt musi wykorzystywać jedną z technologii sponsorów. Technologie sponsorów globalnych są wymienione na stronie: http://tadhack.com/2017/global/developer-resources/ Musisz też zaprezentować swój projekt w niedzielę po południu podczas prezentacji projektów.

Q: Kiedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy i przyznane nagrody?

A: Zwycięzcy lokalni zostaną ogłoszeni niedzielę gdy zakończy się prezentacja projektów w danej lokalizacji.

Zwycięzcy globalni zostaną ogłoszeni w ciągu kilku dni po drugim weekendzie hackathonu.

Lista zwycięzców będzie również opublikowana na oficjalnym blogu TADHack.

Q: W jaki sposób otrzymam nagrodę jeśli wygram?

A: Przed przekazaniem nagrody skontaktujemy się z tobą korzystając z informacji kontaktowych podanych przez ciebie podczas rejestracji. Nagrody pieniężne mogą zostać przekazane na kilka sposobów: poprzez przekaz Western Union, za pomocą PayPal lub przelewem bankowym. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone w niedzielę po ogłoszeniu wyników.

Q: Z jakich narzędzi mogę korzystać? Skąd mogę się o nich czegoś dowiedzieć?

A: Zobacz listę technologii na stronie z zasobami dla programistów: http://tadhack.com/2017/global/developer-resources. Możesz użyć swojego ulubionego języka programowania oraz skorzystać z dowolnego środowiska developerskiego  Możesz też koszystać z graficznych interfejsów użytkownika oferowanych przez niektóre z technologii sponsorów – w ten sposób nie będziesz musiał wszystkiego ręcznie oprogramować. W sobotę po rozpoczęciu hackathonu przedstawiciele niektórych sponsorów zaprezentują wybrane technologie. Podczas trwania hackathonu będzie można pytać przedstawicieli sponsorów oraz poprosić o pomoc w przypadku trudności.

Q: Czy muszę realizować swój pomysł w określonym języku programowania?

A: Nie, możesz użyć dowolnego języka programowania – możesz nawet użyć kilku języków do realizacji jednego pomysłu. W żaden sposób nie ograniczamy twojej kreatywności.

Q: Jak mam użyć technologii danego sponsora?

A: Sprawdź zasoby dla programistów – większość sponsorów przygotowała na potrzeby TADHack specjalne środowiska on-line (w chmurze), z których można skorzystać od ręki – bez potrzeby samodzielnej instalacji i konfiguracji.

Q: Czy mogę pracować nad moim projektem przed weekendem podczas, którego odbywa się TADHack?

A: Tak, ale pamiętaj aby powiedzieć o tym podczas prezentacji aplikacji.

Q: Co mam wziąć ze sobą na TADHack?

A: Weź swój komputer, na którym będziesz tworzyć aplikację. W zależności od pomysłu możesz też potrzebować na przykład telefonu komórkowego – zastanów się co jeszcze może być ci potrzebne. My zapewnimy dostęp do internetu przez WiFi. Aha, jeszcze jedno – koniecznie zabierz ze sobą również entuzjazm i dobry humor.

Q: Nie mam zespołu, ale chciałabym zrealizować projekt współpracując z innymi osobami. Jak to osiągnąć?

A: Zgłoś się na TADHack i przyjdź, porozmawiaj z uczestnikami na miejscu – najczęściej jest więcej osób w podobnej sytuacji. Porozmawiajcie o swoich pomysłach i stwórzcie zespół – później podzielicie się nagrodą. Nawet jeśli nie znajdziesz współpracowników przedstawiciele sponsorów z chęcią pomogą ci w realizacji pomysłów. Istotą TADHack jest nauka, dzielenie się wiedzą, tworzenie i programowanie (które można ograniczyć wykorzstując niektóre z GUI dostarczane przez sponsorów). Jednak najważniejsza jest dobra zabawa. Komunikacja jest jedną z fundamentalnych potrzeb ludzkości, usługi telekomunikacyjne można teraz łatwo oprogramować dzięki prostym i szeroko dostępnym darmowym narzędziom – praktycznie każdy może się w to włączyć.

Q: Jak powinna wyglądać prezentacja projektu?

A: Prezentacja projektu powinna trwać nie więcej niż 5 minut oraz powinna zawierać:

  • Informacje o realizującym projekt twórcy lub zespole (nazwa zespołu, członkowie),
  • Nazwę pomysłu / projektu,
  • Listę technologii sponsorów wykorzystanych podczas realizacji,
  • Przedstawienie projektu – rozwiązywany problem, sposób działania, itp. – najlepiej w postaci prostego demo.

Jeśli masz inne pytania skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Kontynując korzystanie z tej strony zgadzasz się na użycie ciasteczek. więcej informacji

Opcje ciasteczek (pliki cookie) na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka", aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z przeglądania strony. Kontynuując korzystanie ze strony bez zmiany ustawień ciasteczek lub klikając w "Akceptuj" wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Jednocześnie pragniemy poinformować, że zbieramy anonimowe statystyki wyświetlania strony przy użyciu narzędzi Google Analytics.

Zamknij